Zaatakowany żołnierz unieszkodliwił napastnika

Seth; fot. IDF Spokesperson’s Unit

Seth urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale mieszka w Izraelu odkąd skończył 2 lata. W grudniu został zaatakowany przez terrorystę. Mimo rany zadanej nożem, obezwładnił napastnika. W ubiegłym tygodniu wrócił do swojej jednostki, gdzie koledzy okrzyknęli go bohaterem.

IDF nie podaje nazwiska żołnierza ze względów bezpieczeństwa. Pochodzi on ze stanu Utah. Nie jest obywatelem Izraela, a stałym rezydentem. Jego rodzina ma korzenie żydowskie, ale nie wystarczające, by ubiegać się o obywatelstwo na podstawie Prawa Powrotu.

27 grudnia Seth został zaatakowany na dworcu autobusowym w Jerozolimie. Nóż przebił jego plecak i ugodził w plecy tuż pod prawym ramieniem. Adrenalina oraz to, że obrażenia nie były zbyt poważne, sprawiły, że Seth nie czuł, iż jest ranny.

Terrorysta – Palestyńczyk z Zachodniego Brzegu – zaczął uciekać, ale kiedy zauważył, że Seth wciąż stoi, zawrócił w jego kierunku. Żołnierz złapał napastnika i przewrócił na ziemię. “Byłem tylko na jednej lekcji Krav Magi” – zapewnia. W tym momencie na pomoc przyszła ochrona z dworca. Napastnik został unieszkodliwiony. Dopiero gdy przyjechała karetka, Seth zdał sobie sprawę z tego, że jest ranny. Na szczęście obrażenia nie były poważne. Założono mu jeden szew.

Seth otrzymał tydzień urlopu na powrót do zdrowia, ale już po kilku dniach wrócił do swojej jednostki. W środę złożył wojskową przysięgę.