IDF: “Bilal nie zabija ludzi nożem. Bądź jak Bilal”

Biuro prasowe IDF, zainspirowane serią internetowych memów, stworzyło własny obrazek skierowany do arabskich odbiorców. Grafika ma ich przestrzec przed popełnianiem ataków terrorystycznych.

Jedna trzecia ostatnich ataków jest przeprowadzana przez Palestyńczyków mających mniej niż 20 lat. Dlatego IDF próbuje do nich dotrzeć za pomocą internetu. Ostatnio portale społecznościowe zalewa fala obrazków z serii “Bądź jak Bill”. Są one popularne w wielu krajach, również w Polsce i Izraelu.

“To jest Bilal. Bilal kupił nóż. Bilal nie zabija ludzi nożem. Bilal kupił nóż, aby gotować. Bilal nie jest terrorystą. Bilal jest mądry. Bądź jak Bilal” – głosi mem po arabsku. Obok narysowano Bilala w kucharskiej czapce na głowie. Post zyskał tysiące polubień. Udostępniło go kilkaset osób. Jeden z Palestyńczyków skomentował mem w ten sposób: “To jest Avichai. Avichai ukradł kraj jego właścicielom. Avichai zabija ludzi przy użyciu broni. Avichai jest okupantem. Nie bądź jak Avichai i wynoś się z naszego kraju”.