“Open a door to Israel” teraz w Luwrze

Multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL w ciągu 9 dni odwiedziło blisko 10 tysięcy osób. To frekwencyjny sukces ekspozycji i sygnał, że jesteśmy gotowi w nowy sposób spojrzeć na Izrael i jego tętniące energią społeczeństwo. Już dziś wystawa opuszcza Warszawę i rusza do Paryża, gdzie będzie prezentowana w Luwrze.

Prawie 10 tysięcy zwiedzających w 9 dni, 9 interaktywnych i multimedialnych drzwi, 9-minutowe filmowe show z udziałem pneumatycznego robota na co dzień używanego w przemyśle motoryzacyjnym, oficjalne otwarcie z udziałem 500 osób ze świata polityki, biznesu, kultury, korpusu dyplomatycznego, 20 szkół, najmłodszy zwiedzający 8 miesięcy, najstarszy ponad 90 lat, imprezy towarzyszące dla start-upów, firm z branży rolniczej i nowych technologii, gra w matkot, izraelska lodówka, pomoc humanitarna, przełomowe technologie w medycynie i zwyczajne codzienne życie izraelskiego społeczeństwa – czyli po prostu OPEN A DOOR TO ISRAEL w Warszawie.

„5 dni montażu i 2 demontażu, właśnie wczoraj w nocy skończyliśmy składać instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL i już dziś jest ona w drodze do Paryża. Prawie 10 tysięcy zwiedzających – dziękuję Warszawo, dziękuję Polsko. Cieszę się, że tak wiele osób zdecydowało się zobaczyć instalację i dzięki temu poznać to mniej znane oblicze Izraela. Nasze osiągnięcia w dziedzinie nowych technologii, pomoc humanitarna jaką realizujemy na całym świecie, czy zwykle codzienne życie Izraelczyków. Dziękuję za tak wiele miłych słów i wyrazów zachwytu nad instalacją, które usłyszałam od zwiedzających. To było dla mnie niezwykłych 9 dni. Dziękuję też naszym partnerom i patronom medialnym. Wszystkich Polaków zapraszam też teraz do odwiedzenia Izraela na żywo. To piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania” – mówi Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce.

Warszawa jest jedną z czterech europejskich stolic, obok Rzymu, Paryża i Moskwy, które goszczą ekspozycję OPEN A DOOR TO ISRAEL. Potem pojedzie ona do Brazylii, gdzie będzie pokazywana w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zainteresowanie instalacją i zaprezentowanym na niej nowym obliczem Izraela w Warszawie było olbrzymie. Jeśli ktoś nie zdążył zapoznać się z OPEN A DOOR TO ISRAEL, będzie miał jeszcze taką okazję, udając się do paryskiego Luwru, między 30.03-10.04.2016 r.