Seminarium dla młodzieży w Jekaterynburgu

Active Jewish Teens, czyli aktywne żydowskie nastolatki, spotkały się na seminarium, które od 18 do 20 marca odbywało się w Jekaterynburgu.

W szkoleniu, zorganizowanym dzięki wsparciu JDC, wzięli udział młodzi ludzie z różnych miast Rosji. 36 osób spędzało razem czas, zdobywało nową wiedzę i otrzymywało informacje o tym, jak rozwijać swoje własne projekty. Nie mogło zabraknąć uroczystego Szabatu i Hawdali.

Doświadczony edukator z Sankt Petersburga, Siergiej Mitrofanow, wygłosił trzy wykłady na temat Szabatu, sztuki w judaizmie oraz obchodów Purim. Młodzież mogła studiować Torę i poznawać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

“Są ludzie, dla których pojawiające się przeszkody stanowią nieprzekraczalne bariery. Są też tacy, którzy widzą w nich pewne wyzwanie. Większość ludzi na świecie należy do tej pierwszej grupy. Zdecydowana mniejszość – do tej drugiej. Entuzjazm jest jedną z najrzadszych, ale jednocześnie najbardziej potrzebnych cech. Tacy ludzie zmieniają świat. Tacy ludzie przyjechali na seminarium Active Jewish Teens do Jekaterynburga” – informują organizatorzy spotkania. “Uczestnicy przyjechali osobno, ale wyjechali jako silna drużyna i grupa przyjaciół.”

Więcej informacji: http://www.ajteens.org/index.php?lang=en