Od serialu “Dr House” do pomocy Palestyńczykom

Kal Penn, aktor, który zwyciężył w ostatniej edycji amerykańskiego MasterChefa dla celebrytów, przekazał swoją wygraną na rzecz organizacji UNRWA, działającej na rzecz informowania Amerykanów o sytuacji palestyńskich uchodźców.

“Tylko w Ameryce facet może robić tacos w telewizji, prawie stracić oko i wygrać 25 tysięcy dolarów, by pomóc palestyńskim uchodźcom” powiedział Penn.

Wszyscy celebryci występujący w MasterChefie musieli wybrać organizację charytatywną, której oddadzą swoją ewentualną wygraną. Penn podkreślił, że gotowanie dla UNRWA “było właściwą rzeczą do zrobienia”.

Abby Smardon, przedstawiciel UNRWA, potwierdził, że odkąd Penn zwrócił uwagę publiczności na ich organizację, datki na jej rzecz wzrosły. Podkreślił jednocześnie, że poruszenie sprawy palestyńskich uchodźców w czasie dużej oglądalności było ważniejsze niż przekazanie pieniędzy.

Penn jako aktor występował m.in. w serialu “Dr House”, z którego zrezygnował kilka lat temu, by móc pracować w administracji prezydenta Baracka Obamy.