Na San Escobar działa już JCC! :)

San Escobar to młode państwo, które zyskuje coraz większą popularność. Właśnie uruchomiono tam pierwsze Jewish Community Center. Zapraszamy do polubienia jego strony na FB!

Twórcą “San Escobar” jest polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Ten młody kraj ma już swoją ambasadę, narodowy dziennik, a przez chwilę zaistniał nawet na Wikipedii. W środę po południu hasztag #SanEscobar zdobył największą popularność wśród polskich użytkowników Twittera.

We wtorek minister Waszczykowski w Nowym Jorku spotkał się z ambasadorami państw członkowskich ONZ. Rozmawiając z dziennikarzami, powiedział: – Mamy okazję do prawie 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach, po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami jak San Escobar albo Belize.

Minister się przejęzyczył, bo w rzeczywistości chodziło mu o Saint Kitts i Nevis. Nie zatrzymało to jednak fali internetowych żartów. W Internecie można znaleźć pocztówki z Santo Subito, stolicy San Escobar, zdjęcia z plaży Esperal oraz projekt budowy pomnika ministra Waszczykowskiego.

San Escobar odwiedził już prezydent Słupska, Robert Biedroń.

Czym zajmują się członkowie JCC San Escobar? Surfowaniem oraz jedzeniem rogalików z ananasem. Polecamy!