Brat Jareda Kushnera na marszu kobiet

Joshua Kushner na Marszu Kobiet, fot. Jessica Sidman @jsidman//Twitter

Joshua Kushner, młodszy brat zięcia Donalda Trumpa, został sfotografowany wśród uczestniczek Marszu Kobiet w Waszyngtonie.

Setki tysięcy demonstrantów – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – zebrało się w sobotę w Waszyngtonie, by wziąć udział w Marszu Kobiet, będącym wyrazem sprzeciwu wobec prezydenta Donalda Trumpa. W tłumie znalazł się również Joshua Kushner, młodszy brat Jareda, który jest nie tylko zięciem amerykańskiego prezydenta, ale też jego doradcą i osobą, która ma zaprowadzić pokój na Bliskim Wschodzie.

Joshua został rozpoznany przez uczestników marszu, których zapewniał, że tylko “obserwuje” wydarzenie. W ubiegłym roku zapewniał, że mimo bliskiej relacji z bratem, nie zamierza głosować na Trumpa. Obaj bracia od lat wspierali Demokratów. W ostatnich wyborach Jared zaangażował się w kampanię Trumpa, który startował z ramienia Republikanów.

W tym samym czasie, kiedy odbywał się marsz, Jared Kushner i jego żona Ivanka Trump wzięli udział w modlitwie w waszyngtońskiej katedrze. Para, która wyznaje ortodoksyjny judaizm, otrzymała pozwolenie na podróżowanie samochodem w ten Szabat ze względu na ich bezpieczeństwo. Nie podano, który rabin udzielił tego pozwolenia.

Departament Stanu USA opublikował w weekend opinię, z której wynika, że nie ma prawnych przeszkód, by Trump zatrudnił swego zięcia na stanowisku doradcy. Prawo, które ma zwalczać nepotyzm dotyczy bowiem “agencji federalnych”, a Biały Dom takową nie jest. Donald Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta USA w piątek, 20 stycznia.