POLIN Meeting Point 2017- aplikuj do 4 maja!

fot. Alicja Szulc

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza studentów i absolwentów z Polski, Niemiec, Izraela i Ukrainy do udziału w międzynarodowej letniej szkole POLIN Meeting Point – Summer Education School 2017. Tematem przewodnim tegorocznej trzeciej edycji jest „Wielokulturowość lokalnie”. Zgłoszenia przyjmujemy do 4 maja.

POLIN Meeting Point to bogaty program zajęć: wizyty studyjne, warsztaty, wykłady prowadzone przez ekspertów/edukatorów z Polski, Izraela, Niemiec i Ukrainy. „Program pozwolił mi odkryć moje prawdziwe zainteresowania i zmotywować do pracy na uczelni. To był bardzo produktywny i efektywny, niezapomniany czas” – mówi Kinga, uczestniczka 2. edycji programu z Polski.

Studenci tegorocznej edycji podejmą temat „Wielokulturowość lokalnie”. Punktem wyjścia do rozmów na ten temat będzie przypadek Zduńskiej Woli – miasta w województwie łódzkim, które do II wojny światowej prężnie rozwijało się jako ośrodek polsko-żydowsko-niemiecki. “Szkoła letnia POLIN Meeting Point jest wspaniałą okazją do spotkania studentów z różnych krajów, uczenia się od znanych profesorów, poznania Muzeum POLIN i odkrywania historycznej Warszawy” – ocenia Devra, uczestniczka poprzedniej edycji programu z Izraela. W tym roku po raz pierwszy do udziału w POLIN Meeting Point zapraszamy naszych wschodnich sąsiadów – studentów z Ukrainy.

Program odbywać się będzie w dniach: 13-27 sierpnia 2017 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Łodzi i Zduńskiej Woli.

Udział w szkole jest bezpłatny. Koszt transportu i wyżywienia pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

PMP w liczbach:
• 84 studentów w ciągu dwóch lat
• ponad 20 wykładowców z trzech krajów i trenerów
• 4 tygodnie zajęć
• 2 otwarte spotkania podsumowujące projekty dla ponad 200 gości
• strona internetowa podsumowująca działania programu www.polinmeetingpoint.pl

Formularze aplikacyjne dostępne na stronie przyjmujemy do 4 maja 2017 r.

Program powstał w 2015 roku w odpowiedzi na potrzebę dialogu międzykulturowego wśród młodych ludzi z Polski, Izraela i Niemiec i dyskusji na temat wspólnej historii w oparciu o odmienne perspektywy. W tegorocznej 3. edycji Muzeum POLIN zaprasza również studentów z Ukrainy, otwierając się na wschodnioeuropejskie doświadczenie i perspektywę.

Cele programu:
• pogłębienie wiedzy historycznej uczestników – do prowadzenia zajęć zapraszani są eksperci z krajów uczestniczących w programie;
• zwiększenie wśród uczestników kompetencji międzykulturowych;
• inicjowanie dialogu międzykulturowego;
• przeciwdziałanie uprzedzeniom;
• podejmowanie poprzez wspólne działania kwestii związanych z trudną historią, a przez to wpływanie na kształtowanie postaw otwartości i tolerancji wśród uczestników.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!