Izrael odrzuca twierdzenie Amerykanów, że Palestyńczycy nie będą płacić terrorystom

fot. http://www.pcpsr.org/en/node/623

Amerykański Sekretarz Stanu Rex Tillerson stwierdził, że Ramallah przestaje płacić palestyńskim więźniom, skazanym za terroryzm, i ich rodzinom. Jerozolima podkreśla, że nie zauważa żadnej zmiany w tym zakresie.

Tillerson we wtorek zapowiedział, że wypłaty zostaną zatrzymane. W środę Izrael podał, że palestyńskie władze nadal przekazują specjalne pensje terrorystom. Minister obrony Avigdor Liberman powiedział, że nie widzi żadnych oznak, by władze Autonomii Palestyńskiej zamierzały zakończyć przekazywanie płatności.

To odpowiedź na słowa Tillersona wypowiedziane na Kapitolu w związku z posiedzeniem senackiej komisji do spraw stosunków zagranicznych. “Oni [Palestyńczycy] zmienili swoją politykę, a ich intencją jest wstrzymanie wypłat dla rodzin tych, którzy dopuścili się morderstwa lub przemocy przeciwko innym” – powiedział. “Wyraziliśmy się jasno, że to [płacenie terrorystom lub ich rodzinom] nie jest przez nas akceptowalne”.

Amerykanie rozważają wprowadzenie ustawy, która nie pozwalałaby na pomoc finansową dla Palestyńczyków, dopóki trwa wypłacanie pieniędzy terrorystom.

W ciągu ostatnich czterech lat władze Autonomii przekazały takim osobom lub ich rodzinom 4 miliardy szekli.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!