Skandaliczny wpis Magdaleny Ogórek

“Czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?” napisała dziś na Twitterze Magdalena Ogórek, była kandydatka na prezydenta, obecnie współpracująca z TVP. To wypowiedź związana z krytyką ministra Jarosława Gowina, który poparł, zawetowane przez prezydenta Dudę, projekty ustaw dotyczące sądownictwa.

“Panie @MarekBorowski,nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie @Jaroslaw_Gowin-czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?” – napisała Ogórek.

Marek Borowski odpowiedział, że nigdy nie zmieniał nazwiska. “A ojciec też nie zmieniał? Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku #cozaerudycjapaniesenatorze” – skomentowała na Twitterze Ogórek.

Magdalena Ogórek w ostatnich wyborach prezydenckich reprezentowała SLD. Teraz ta partia zapowiedziała, że nie przyjmie żadnego zaproszenia do programu Studio Polska w TVP Info, którego jedną z prowadzących jest Ogórek.

“Ten ohydny, antysemicki wpis o @MarekBorowski potwierdza brak jakichkolwiek wartości moralnych, intelektualnych oraz hamulców pani Ogórek” – tak do sprawy na Twitterze odniosła się rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.

“Do dziś za Pani wypowiedzi się wstydziłem (bo SLD zrobiło fatalny błąd).Ale dzisiejsze Pani słowa o @MarekBorowski są po prostu obrzydliwe” – napisał Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

“W przyszłym roku minie 50 lat od wydarzeń Marca’68” – przypomina Piotr Kadlcik. “Tego typu poszukiwania ‘prawdziwych nazwisk’ wpisują się w tamtą atmosferę. Nie wiem, skąd zna ją pani Ogórek, bo wydaje mi się, że nie było jej wówczas na świecie”.