Izraelczyk prosi sąd o… zablokowanie żonie Facebooka

Fot. Geralt/Pixabay/CC0 Creative Commons

Izraelka ma siedem kont na Facebooku, 33 tysiące znajomych oraz męża, który bardzo się o nią martwi. Tak bardzo, że postanowił poprosić o pomoc wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna złożył do sądu wniosek, zgodnie z którym jego żonie odebrano by możliwość korzystania z Facebooka oraz aplikacji WhatsApp. Jego zdaniem najgorsze jest to, że żona rozmawia z dziesiątkami osób w tym samym czasie.

Problemy pary zaczęły się, gdy prawie 40-letnia kobieta osiem miesięcy temu założyła konto na FB, by mieć kontakt ze znajomymi z dzieciństwa. Początkowo nic nie zapowiadało kłopotów, ale wkrótce mąż zauważył, że żona przyjmuje do grona znajomych ludzi, których nie zna i nigdy nie spotkała. Było ich tak wielu, że musiała zakładać kolejne konta (FB umożliwia jednej osobie posiadanie do 5 tysięcy znajomych).

Mąż twierdzi, że jego życie stało się koszmarem. Wniosek do sądu ma pomóc w walce z uzależnieniem żony od mediów społecznościowych. Mężczyzna podobno otrzymuje już groźby od niektórych facebookowych znajomych swojej żony.

Para jest małżeństwem od 16 lat.