Facebook blokuje izraelską stronę, która go krytykuje

Facebook w środę zablokował możliwość udostępniania linków do strony, która go regularnie krytykowała oraz usunął wszystkie posty, które te linki zawierały. To najostrzejszy krok, jaki podjęli pracownicy Facebooka wobec hebrajskojęzycznego portalu Mizbala.

Użytkownicy Facebooka, którzy próbują dzielić się linkami prowadzącymi do portalu – również w prywatnych wiadomościach – otrzymują informację, że materiał jest niebezpieczny.

Do sprawy odniósł się Dori Ben Israel, zarządzający Mizbalą. Uznał to za próbę cenzurowania portalu. “Mam nadzieję, że teraz rozumiecie z kim mamy do czynienia i jak ważne są nasze teksty o Facebooku” – napisał na profilu portalu na FB.

Mizbala w ostatnich dniach pisała o blokowaniu i usuwaniu postów poszczególnych użytkowników przez administrację FB. Uzasadniano to “używaniem zabronionych słów”, co czasami okazywało się pomyłką. Komik Guri Alfi zamieścił post, do którego dodał zdjęcie wykonane przez Guya Kushi. “Kuszi” to w języku hebrajskim obraźliwe słowo stosowane wobec czarnoskórych. Dlatego jego wpis został usunięty. Administracja Facebooka przyznała się później do pomyłki, a sprawa została opisana przez Mizbalę.