Międzynarodowe poetyckie show w Warszawie z gośćmi z Izraela!

Spoke'N'Word - Hadas Moshel

W jaki sposób kampania “#MeToo”, marzenie o synu geju i mansplaining spotykają się na jednej scenie? Stanie się to dzięki dwóm utalentowanym izraelskim artystom. Hadas Moshel i Ting Feng zamierzają wyrazić swój protest podczas 13. Spoke’N’Word Festival wraz z innymi artystami z różnych stron Europy.

Sobota 16.12, godz. 18.00, Miejsce Chwila, ul. Ogrodowa 31/35 w Warszawie. Wstęp wolny!

Wyrazista Hadas Moshel przedstawi problemy i dylematy współczesnych kobiet. Będzie opowiadać o poszukiwaniu partnerstwa i postrzeganiu płci jedynie poprzez seksualność. – Mam dla ciebie w sam raz faceta. Czterokrotny rozwodnik. Doświadczony. Z pięciorgiem dzieci. Dojrzały. Niski. Nieco korpulentny. Zdrowy. Mieszka w Nahariji. Działacz skrajnej prawicy. Bezrobotny od dwóch lat, ale właśnie zaczyna myśleć o karierze kierowcy skutera. Ale to złoty chłopak. – Artystka poruszy też tematu religii i tożsamości: – Oj! Mam dla ciebie faceta. Niewierzącego. Oj! Mam dla ciebie faceta. Żyda perskiego. Jesteś perską Żydówką, prawda? – Podejmie też temat „panjaśnienia” (polskiego odpowiednika mansplaining od „man” i „explaining”), czyli tego jak mężczyźni objaśniają kobietom świat.

Natomiast Ting Feng, kontestujący mainstreamowe podejście do społeczeństwa, będzie dotykał kwestii tożsamości współczesnych Izraelczyków, Diaspory – Żydów jako obywateli świata. Będzie poruszać się też w kwestii wychowania i tradycji z których wyrastamy i sytuacji jakie to wychowanie przynosi w dorosłym życiu każdego z nas: – „Ślub cywilny dla wszystkich moich przyjaciół homo, których nie mam; szokuje mnie dyskryminacja, która mnie nigdy nie dotknie; martwi mnie stan państwa, ale w kieszeni mam obcy paszport, bo dostałem”.

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru i performansu. Jest hybrydą, dzięki której możemy doświadczyć innej rzeczywistości lub kilku rzeczywistości jednocześnie. Przełamując ograniczenia gatunkowe i bawiąc się konwencjami literackimi, muzycznymi czy teatralnymi, pozwala przemycić treści całkiem – bolesne, wyparte, zmarginalizowane.

Podczas 13. SPOKE’N’WORD FESTIVAL międzynarodowe grono artystów przekona warszawską publiczność o różnorodności podejść do poezji spoken word. Do udziału, poza gośćmi z Izraela, zostali zaproszenie slamerzy z Austrii, Polski, Portugalii i Rumunii.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1621673201229570/