Izrael będzie świętował swoje 70 urodziny przez… 70 godzin

Całonocna impreza na 70 km plaży, parady, uliczne spektakle i wiele innych wydarzeń. To wszystko obiecała podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister kultury Miri Regev w związku z kwietniowymi “urodzinami” Izraela.

Obchody będą się odbywały pod hasłem “Dziedzictwo innowacji”. “Nie będziecie się nudzić” – obiecuje Regev.

Uroczystości rozpoczną się 18 kwietnia na Wzgórzu Herzla, gdzie znajduje się cmentarz, na którym spoczywają żołnierze oraz osoby zasłużone dla Izraela. Tego dnia ma również odbyć się największy w historii kraju pokaz fajerwerków.

Miłośnicy dobrej zabawy będą mogli spędzić całą noc na plażowej imprezie, która odbędzie się w różnych miejscach między Tyberiadą a Eilatem.

19 kwietnia zaplanowano paradę, która ma uhonorować izraelskie innowacje. Wtedy też rozstrzygnięty zostanie Międzynarodowy Konkurs Biblijny oraz wręczona Nagroda Izraela.

Następnego dnia w różnych miastach będzie można w miejscach publicznych zatańczyć horę tak, jak odbyło się to w 1948 r., kiedy Dawid Ben Gurion ogłosił powstanie państwa.

Izraelskie media podały, że obchody będą kosztować 100 milionów szekli, czyli o 60 milionów mniej, niż uroczystości, które odbyły się dziesięć lat temu.