Książkowy piknik i kiermasz sąsiedzki w Krakowie

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie (ul. Dajwór 18) zaprasza 26 sierpnia na piknik i kiermasz sąsiedzki, podczas którego będzie można wymienić się książkami, wziąć udział w twórczych warsztatach, skosztować smakołyków i po prostu dobrze się bawić.

Wydarzenie dla wszystkich kochających książki – dla dzieci dużych i małych i dla całych rodzin.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z Katarzyną Kotulą-Domagałą drogą telefoniczną (12 421 68 42) bądź mailową (katarzyna.kotula@galiciajewishmuseum.org).

Podczas pikniku odbędą się następujące warsztaty:

10:00-11:00 „Legendy krakowskiego Kazimierza”

Kazimierz jest miejscem magicznym – średniowieczna architektura, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Nie dziwi więc, że takie miejsce skrywa wiele tajemnic, niesamowitych historii oraz legend. Podczas warsztatów plastycznych poznamy wiele z nich; dowiemy się m.in. kim był Izaak Jakubowicz i czy udało mu się odnaleźć skarb, którego szukał.

11:30-12:45 “W średniowiecznym skryptorium”

Edukatorzy z Muzeum Archeologicznego w Krakowie opowiedzą czym jest średniowieczna sztuka rękopiśmiennicza i kaligrafia. Pokaz multimedialny przybliży uczestnikom pracę skryby i podstawowe pojęcia związane ze średniowieczną książką. W części warsztatowej uczestnicy sami wcielą się w trudną rolę skryby i iluminatora. Spróbują swoich sił w pisaniu gęsim piórem, zdobieniu inicjałów i miniatur średniowiecznych.

13:00-13:30 „Dobrze się nosi”

Zapraszamy serdecznie na warsztaty recyklingowo-modowe, podczas których odnowimy stare koszulki nowymi, malowanymi wzorami oraz ozdobimy pojemne bawełniane torby – w sam raz na kiermaszowe zakupy!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową (zapisy@galiciajewishmuseum.org) bądź telefoniczną (12 421 68 42)

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!