Wernisaż wystawy “The Cities of Peace Illuminated” w Krakowie

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie (ul. Dajwór 18) zaprasza na wernisaż wystawy “The Cities of Peace Illuminated”.

Jest to ekspozycja prezentująca zbiór monumentalnych dzieł, tworzonych przy wykorzystaniu złota płatkowego. Dziesięć obrazów wybranych na wystawę upamiętnia różne miasta z całego świata, których historia naznaczona została przez poważne konflikty i traumy. Cities of Peace to miejsca takie, jak: Bagdad, Pekin, Hiroszima, Kabul, Nowy Jork czy Sarajewo.

Najnowsza odsłona międzynarodowego projektu Cities of Peace, zapoczątkowanego przez dr Ellen Frank, realizowana jest w Krakowie pod szyldem “Auschwitz Liberation Initiative”. Jedenasty, monumentalny obraz z kolekcji upamiętni 75. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego i obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Dzieło to powstaje w Krakowie z udziałem polskich i zagranicznych artystów, a także we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja, JCC Krakow oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK).

Wernisaż wystawy “The Cities of Peace Illuminated” odbędzie się 28 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00 w Żydowskim Muzeum Galicja. Podczas wernisażu odbędzie się odsłonięcie obrazu powstającego w Krakowie.