Warsztaty dla rodziców i dla dzieci w Muzeum Galicja w Krakowie

Na wiosnę Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie rusza z nową odsłoną Rodzinnych Niedziel! Tym razem muzeum zaprasza na tematyczne zajęcia opracowane z myślą o rodzicach, a równolegle prowadzić będzie warsztaty dla dzieci.

12.05.2019, godz. 10:00-11:00 „Synagogi”

Podczas pierwszego spotkania omówimy elementy wyposażenia i wystroju synagog oraz najważniejsze zagadnienia architektury synagogalnej, a także zastanowimy się nad funkcją synagog w życiu społecznym gminy żydowskiej. Zajęcia będą prowadzone w oparciu o wystawę stałą „Śladami Pamięci” oraz wystawę tymczasową „Bożnice drewniane”.

Dzieci spędzą ten czas na warsztatach plastycznych, podczas których będziemy projektować synagogalne polichromie według tradycyjnych wzorów.

16.06.2019, godz. 10:00-11:00

„Odrodzenie oraz współczesne życie żydowskie w Polsce” – zajęcia prowadzone w oparciu o wystawę czasową fotografii Chucka Fishmana „Re-generation. Życie żydowskie w Polsce”, a poświęcone różnym aspektom odrodzenia kultury żydowskiej i obecności tradycji żydowskiej we współczesnej Polsce.

Dla dzieci mamy gry i zabawy powiązane z naszą muzealną książeczką „Drejdl i hamantasze”.

14.07.2019, godz. 10:00-11:00 „Izraelski alfabet”

A jak Akko, H jak Hummus i Hajfa,T jak transport, P jak podróżowanie i plażowanie czyli subiektywny przegląd najważniejszych ciekawostek dotyczących Izraela. Omówimy nie tylko najważniejsze atrakcje Izraela, ale także podamy wiele użytecznych wskazówek związanych z podróżą do tego wyjątkowego kraju.

Najmłodsi uczestnicy w tym czasie zapoznają się z alfabetem hebrajskim. Spróbują swoich sił w kaligrafii i postarają się odczytać różne kody i rebusy powiązane z alfabetem hebrajskim. Nie zabraknie także ciekawostek związanych z położeniem Izraela na mapie.

Ilość miejsc ograniczona. Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy drogą telefoniczną (12 421 68 42), bądź mailową (zapisy@galiciajewishmuseum.org)

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!