“Marek Edelman …i była miłość w getcie” Jolanty Dylewskiej i spotkanie z reżyserką w grudniowej odsłonie cyklu HER Docs w warszawskiej Kinotece

HER Docs Film Festival to pierwszy w Polsce – i jeden z niewielu na świecie – festiwal prezentujący filmy dokumentalne autorstwa kobiet. Jego pierwsza edycja odbędzie się w marcu 2020 r. w Warszawie. Już teraz ruszył cykl filmowy HER Docs w warszawskiej Kinotece, gdzie co miesiąc prezentowane są wyreżyserowane przez kobiety filmy dokumentalne. 10 grudnia organizatorzy zaprezentują film “Marek Edelman …i była miłość w getcie” Jolanty Dylewskiej, a projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserką.

29 października pokaz filmu “Boginie jedzenia” w reżyserii Vérane Frédiani zainaugurował nowy cykl filmowy HER Docs w warszawskiej Kinotece, którego organizatorem jest HER Docs Film Festival – pierwszy w Polsce i jeden z niewielu na świecie festiwal prezentujący filmy dokumentalne autorstwa kobiet. Kolejnym, comiesięcznym projekcjom filmów dokumentalnych z całego świata towarzyszą będą spotkania z zaproszonymi gośćmi i ekspertami oraz twórczyniami filmów.

10 grudnia o godz. 20 organizatorzy zapraszają na pokaz filmu “Marek Edelman …i była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej. Współautorką scenariusza jest Agnieszka Holland, a Andrzej Wajda wyreżyserował fabularyzowane sceny filmu, w których wystąpili m.in. Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Kamilla Baar Kochańska oraz Piotr Żurawski.

Szczegółowy program: www.facebook.com/herdocs

Bilety do nabycia na stronie www.kinoteka.pl oraz w kasach Kinoteki. Rezerwacje biletów pod numerem telefonu: 22 551 70 70.