Sanders publikuje wideo, w którym podkreśla swoje żydowskie korzenie

Ubiegający się o nominację Demokratów w wyścigu o amerykańską prezydenturę Bernie Sanders, opublikował w czwartek film, w którym mówi o swojej żydowskiej tożsamości, a obecnego prezydenta Donalda Trumpa pokazuje, jako część nacjonalistycznego zagrożenia.

“Jestem dumny z tego, że jestem Żydem i nie mogę się doczekać, by zostać pierwszym żydowskim prezydentem tego kraju” – mówi Sanders we wstępie czterominutowego wideo.

W filmie wypowiada się głównie Joel Rubin, który pracuje przy kampanii Sandersa. Mówi on o zagrożeniach, jakie dla społeczności żydowskiej i innych mniejszości niesie nacjonalizm. Jednym z tych zagrożeń ma być Donald Trump.

„Żyjemy w niebezpiecznym czasie, w którym biali nacjonaliści nie tylko atakują nasze synagogi i szerzą mowę nienawiści w Internecie, ale mamy też białego nacjonalistę zasiadającego obecnie w Białym Domu” – mówi Rubin.

O nominację Demokratów ubiega się 12 osób. Największe szanse mają były wiceprezydent Joe Biden oraz senatorowie Bernie Sanders i Elizabeth Warren. Wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada 2020 r.