Policjant zawieszony za antysemickie wpisy na Facebooku

Michael Hamill (w środku) i dwaj inni policjanci z Florydy w czasie huraganu Irma. (Gainesville Police Department Facebook)

Zdjęcie trzech policjantów z Florydy, opublikowane tydzień temu w mediach społecznościowych w związku z pomocą udzielaną ofiarom huraganu Irma, przyciągnęło uwagę wielu internautów. Okazało się, że jeden z policjantów publikował na swoim profilu antysemickie treści.

Pod fotografią pojawiło się 181 tysięcy komentarzy. Ponad pół miliona osób ją “polubiło”, a prawie 300 tysięcy udostępniło. Nie brakowało postów komentujących urodę stróżów prawa.

Policjant w środku to Michael Hamill, który służbę rozpoczął rok temu.

W 2013 r. na swoim FB napisał: “Jaka jest różnica między harcerzami, a Żydami? Ktoś wie? No cóż, harcerze wracają z obozów”.

W 2011 r. pisał zaś: “Głupi ludzie mnie wkurzają. Trzeba ich wsadzić do pieca i rozwiązać sprawę, jak Hitler to zrobił. Haha”.

Zrzuty ekranu z tymi postami pojawiły się w Internecie po tym, jak policjant zyskał popularność dzięki wspomnianej fotografii. Michael Hamill został zawieszony, a policja prowadzi wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!