Aplikacja edukacyjna zachęcająca do przeciwdziałania łamaniu praw człowieka

Wielomiesięczne prace nad aplikacją edukacyjną “11 KROKÓW” – w języku polskim, angielskim i niemieckim – zostały zakończone. Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS.

Skąd taka nazwa? 11 kroków wystarczy, by doprowadzić do niewyobrażalnego zła i ludzkiej tragedii. Projekt ma pokazywać, jak przeciwdziałać łamaniu praw człowieka.

Aplikacja to część programu “Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie” realizowanego przez Humanity in Action Polska.

“Otrzymaliśmy już pierwsze pozytywne opinie m.in. od Agnieszki Jankowiak-Maik (Babka od histy) i Dariusza Popieli (Fundacja Centrum, Ludzie nie Liczby)” – informuje Monika Mazur-Rafał, prezeska zarządu Fundacji Humanity in Action Polska.

Aplikacja służy propagowaniu działań na rzecz łączenia edukacji historycznej z edukacją o prawach człowieka. Jej twórcy pokazują, że na każdym z 11 etapów można zrobić coś, by przeciwdziałać łamaniu praw człowieka.

“Wierzymy, że niezależnie od tego, czy jesteś osobą uczniowską, osobą nauczycielską, osobą edukatorską, czy po prostu interesuje Cię ta tematyka, odkryjesz tu interesujące treści, poznasz nieznane historie, zobaczysz twarze bohaterek i bohaterów, a przede wszystkim znajdziesz inspirację do własnych działań” – zapewniają przedstawiciele Fundacji.

Projekt “Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie” finansowany jest przez Fundację “Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ) oraz Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu YOUNG PEOPLE remember.

Portal Jewish.pl jest patronem medialnym projektu.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!