Musical o Grodzieńskiej w Teatrze Syrena. Premiera 25 lutego

"Piplaja", fragment spektaklu pokazany podczas próby dla mediów, 22.02.2022

Musical o kobiecie, wyreżyserowany przez kobietę w teatrze prowadzonym przez kobietę. To zapowiedź spektaklu “Piplaja” w Teatrze Syrena, którego fragmenty artyści pokazali dziś mediom.

“Piplaja”, fragment spektaklu pokazany podczas próby dla mediów, 22.02.2022

Reżyserką i autorką scenariusza jest Joanna Drozda, która podkreśla, by zwracając się do niej używać feminatywów. Taka ma być też “Piplaja” – feministyczna opowieść o Stefanii Grodzieńskiej, która musiała walczyć o swoje miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

“Piplaja”, fragment spektaklu pokazany podczas próby dla mediów, 22.02.2022

W musicalu pojawi się piosenka “Zaręczyny”, w której Jerzy Jurandot oświadcza się Grodzieńskiej za pomocą dedykacji w książce.

Akcja przedstawienia obejmuje trzy okresy. Twórcy opowiedzą o międzywojniu, kiedy Warszawa była stolicą świateł i rozrywki, o życiu pod okupacją i w getcie, oraz o artystycznych salonach powojnia. Widzowie trafią do świata, w którym spotkają tak barwne i ważne dla polskiej kultury postaci jak Fryderyk Jarosy, Wiera Gran, Hanka Bielicka, Hanka Ordonówna, Loda Halama czy Karol Hanusz.

Premiera: 25 lutego.

“Piplaja”, fragment spektaklu pokazany podczas próby dla mediów, 22.02.2022

Twórcy musicalu „Piplaja”
Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Joanna Drozda
Muzyka i kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak
Choreografia: Szymon Dobosik
Scenografia: Anna Maria Macugowska
Kostiumy: Mateusz Karolczuk
Reżyseria światła: Karolina Gębska
Obsada: Natalia Kujawa (Stefania Grodzieńska), Sylwia Achu (Pamięć), Krzysztof Godlewski (Jerzy Jurandot), Marek Grabiniok (Fryderyk Jarosy), Kornelia Raniszewska (Wiera Gran), Jolanta Litwin-Sarzyńska (Hanka Bielicka), Agnieszka Rose (Hanka Ordonówna), Adrianna Kućmierz (Loda Halama), Dominik Ochociński (Karol Hanusz)

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!