Michael Aloni zagra w serialu o żydowskiej rodzinie z Radomia

Michael Aloni, fot. דור מלכה, CC BY-SA 4.0

Michael Aloni, izraelski aktor znany z serialu “Shtisel”, wystąpi w kolejnej produkcji. Będzie to serial “We Were the Lucky Ones” wyprodukowany przez platformę Hulu.

Fabuła oparta jest na książce Georgii Hunter pod tym samym tytułem. Opowiada ona o losach żydowskiej rodziny Kurców z Radomia. Wiosną 1939 r. nie przypuszczają oni jeszcze, jaka tragedia za chwilę się wydarzy. By ratować swoje życie, członkowie rodziny trafią w różne zakątki świata, szukając bezpiecznego miejsca.

Strategie przetrwania poszczególnych członków rodziny są różne – od ukrywania się, przez pracę w getcie, po życie na aryjskich papierach.

W serialu aktorka Joey King wcieli się w rolę Haliny, najmłodszej z rodzeństwa Kurców. Michael Aloni zagra Selima, który prowadzi laboratorium badawcze w Radomiu. Żoną Selima będzie Mila, grana przez Hadas Yaron (serialową Libby ze “Shtisla”). W roli najstarszego z rodzeństwa, Gienka, zobaczymy Henry’ego Lloyda-Hughesa. Rodziców młodych Kurców zagrają Robina Weigerta i Lior Ashkenazi.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!