Wystartował nowy podcast „Ziemia zbyt obiecana”, którego autorem jest Konstanty Gebert

„Ziemia zbyt obiecana” to pierwszy polskojęzyczny podcast o Izraelu. Opowiada o historii Izraela od przymierza z Abrahamem poprzez deklarację Balfoura, Deklarację niepodległości, Karty OWP i Hamasu, pokazuje społeczeństwo Izraela, od “wielobarwnego tłumu” poprzez tożsamości diasporyczne po współczesne spory o to, kto jest Żydem.

W podcaście autor omawia także bieżące wydarzenia.

Jaki jest cel?

Celem podcastu jest przybliżenie polskiemu słuchaczowi sfery społeczno-politycznej współczesnego Izraela. Wypełnienie luki dotyczącej Izraela wśród najlepszych programów informacyjno-edukacyjnych.

Kierowany jest m.in. do dziennikarzy, polityków i ekspertów zainteresowanych wydarzeniami w Izraelu i na Bliskim Wschodzie. Każdy, kto interesuje się kulturą tego małego państwa, znajdzie w podcaście coś dla siebie.

Spotkania z Konstantym Gebertem będą publikowane w każdy poniedziałek rano w dwóch formatach:

· „Ziemia zbyt obiecana” co dwa tygodnie – 45 minutowy odcinek dotyczący wybranego zagadnienia. Solo lub w towarzystwie gości.

· „Ziemia zbyt obiecana na szybko” co dwa tygodnie – 10 minutowy odcinek; omówienie w prosty i przystępny sposób najważniejszych aktualnych tematów związanych z wydarzeniami w Izraelu.

Premiera pierwszego odcinka odbyła się 27.02.2023.

Podcastu można posłuchać na poniższych platformach:

Spotify https://spoti.fi/3m8manF

Apple https://apple.co/3Itbh7g

Podcast „Ziemia zbyt obiecana” powstaje we współpracy z Fundacją ELNET, organizacją pozarządową, której celem jest pogłębianie relacji pomiędzy Europą i Izraelem w oparciu o wspólne potrzeby i demokratyczne wartości.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!