Zjazd artystów żydowskich w Polin

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin / Facebook

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Asylum Arts, międzynarodowa organizacja zajmująca się kulturą żydowską, zapraszają na czterodniowy zjazd artystów żydowskich, który odbędzie się w Warszawie w dniach 5-8 lutego 2017 roku.

W spotkaniu będzie mogło wziąć udział ok. 25 wschodzących artystów, którzy otrzymają możliwość spotkania się i uczenia od lokalnych profesjonalistów, zaproszonych reprezentantów środowiska artystycznego oraz od siebie wzajemnie.

Celem zjazdu jest zjednoczenie międzynarodowej grupy artystów żydowskich różnych dyscyplin, zapoznanie ich z historią i kulturą Polski oraz budowanie społeczności opartej na współpracy i poczuciu przynależności, rozwój żydowskiego życia kulturowego. Organizatorzy chcą również zachęcić artystów do poznawania i rozwijania polsko-żydowskiej tematyki w swoich praktykach artystycznych.

Zjazd będzie miał miejsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w innych warszawskich lokalizacjach. Wszystkie części programu odbędą się w dniach 5-8 lutego 2017. Każdy zgłoszony artysta musi być obecny podczas całego zjazdu, od niedzieli do środy; jest to warunek konieczny do realizacji wspólnych celów. Dla artystów przyjeżdżających spoza Warszawy przewidziane jest dofinansowanie dojazdu.

Zjazd odbędzie się w języku angielskim. Jego program będzie obejmował m.in. część integracyjną, dyskusje na temat prac artystycznych, zwiedzanie najważniejszych ośrodków kulturalnych i żydowskich Warszawy, poznanie Muzeum POLIN (w tym programu rezydencji artystycznych). Podczas zjazdu artyści będą wzajemnie dzielić się wiedzą, rozmawiać o problemach i wyzwaniach, szczególnie tych dotyczących kontekstu żydowskiego.

Więcej informacji na stronie: http://www.polin.pl/pl/zjazd-artystow-zydowskich-polska