Trump spotkał się z Abbasem

W środę prezydent USA, Donald Trump, spotkał się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmudem Abbasem, którego namawiał do rozprawienia się z terroryzmem oraz zaprzestania wsparcia socjalnego dla rodzin terrorystów, którzy atakują i zabijają Izraelczyków.

Trump podkreślił konieczność ukrócenia palestyńskiej przemocy, którą Izrael uważa za główną przeszkodę w osiągnięciu porozumienia pokojowego.

“Nie da się osiągnąć trwałego pokoju, chyba że palestyńscy przywódcy zaczną mówić jednym głosem przeciwko podżeganiu do przemocy i nienawiści” – podkreślił Trump.

Abbas, podczas wspólnej konferencji, zapewnił: “Wychowujemy naszą młodzież, nasze dzieci, nasze wnuki w kulturze pokoju”.

Zaproszenie Abbasa do Białego Domu jest związane ze staraniami Trumpa, by ożywić rozmowy pokojowe między Izraelem, a Palestyńczykami. Obaj politycy podkreślili, że zależy im na trwałym i prawdziwym pokoju między tymi krajami. Trump zaznaczył, że jest osobiście zaangażowany w pomoc w osiągnięciu porozumienia pokojowego.