Warszawa i Tel Awiw partnerami od 25 lat

– Uwielbiam Warszawę – podkreśla ambasador Izraela w Polsce, Anna Azari, przyznając, że Izraelczycy są bardziej hałaśliwi niż Polacy. Czy tak jest w rzeczywistości będzie się można przekonać podczas Filmowej Stolicy Lata. Na Polach Mokotowskich zaprezentowany zostanie cykl filmów w ramach Kina WarszAviv.

– Tel Awiw stał się dla Warszawy naturalnym partnerem. Łączy nas historia oraz nowoczesność – mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska. Oba miasta wymieniają się doświadczeniami m.in. w zakresie wspierania start-upów.

Ze współpracy zadowolona jest również ambasador Azari, która ma nadzieję, że mieszkankom i mieszkańcom Warszawy spodobają się izraelskie filmy.

Dla Asafa Zamira, wiceburmistrza Tel Awiwu, tegoroczna wizyta w Warszawie – mieście, z którego pochodzili jego dziadkowie – to trzecia okazja do odwiedzenia Polski. – Warszawa i Tel Awiw mają ze sobą wiele wspólnego. Podczas pokazu filmów będzie się można o tym przekonać.

Kino WarszAviv to projekt, którym oba miasta świętują 25-lecie nawiązania partnerstwa. – Prezentowane przez nas filmy, to okno, którym można zajrzeć do Izraela – zaprasza Anna Ben Ezra, attaché ds. kultury w Ambasadzie Izraela. – Pierwszy film, “Noc dwojga”, jest bardzo telawiwski. Pokazuje przynajmniej jeden problem tego miasta – ze znalezieniem miejsca parkingowego.

Ambasad Izraela w Polsce oraz m. st. Warszawa z okazji 25-lecia partnerstwa miast Warszawy i Tel Awiwu, zapraszają na „Kino WarszAviv”. Przez całe lato na Polach Mokotowskich odbędzie się przegląd współczesnego kina izraelskiego. W każdy wtorek lata, przeniesiemy się stamtąd, dzięki Filmowej Stolicy lata do Izraela.

Pierwsza projekcja – 27 czerwca o godz. 21.45, Pole Mokotowskie.

Szczegółowy program: http://www.filmowastolica.pl/cykle/wtorek/kino-warszaviv.html