Poseł przeprasza za wpis o Żydach i aborcji

“Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo Holokaustu” – napisał na Twitterze poseł PiS Bogdan Rzońca. Po kilku godzinach usunął on swój wpis i zamieścił przeprosiny.

“Pisałem już, że niestety głupich (jak kilo gwoździ) nie brakuje. Głupi wpis Bogdana Rzońcy i równie niemądry komentarz Przemysława Szubartowicza” – tak sprawę skomentował wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński z PiS. Przemysław Szubartowicz to były dziennikarz Polskiego Radia i TVP, który wpis Rzońcy opatrzył takim komentarzem: “Poseł na Sejm. Oczywiście PiS. Najpierw Ogórek, teraz ten. Antysemickie szambo wybija. Cuchnie Marcem.”

“Jeśli ktoś źle zrozumiał wpis i poczuł się urażony – należą się przeprosiny. Przepraszam za wpis, nie przepraszam za poglądy dot. aborcji” – napisał Rzońca wczoraj na Twitterze.

“Chodziło mi o to, że naród, który tak wiele istnień stracił w czasie wojny, dzisiaj ma takie liberalne poglądy wobec życia. Zostałem źle zrozumiany” – powiedział poseł w rozmowie z portalem nowiny24.pl.