Następny Przystanek Woodstock zorganizują związki wyznaniowe?

Przystanek Woodstock 2006, fot. Mieciu K2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Jerzy Owsiak zwrócił się o pomoc w organizacji kolejnego Przystanku Woodstock do związków wyznaniowych, bo te nie muszą spełniać wszystkich wymogów dotyczących organizacji imprez masowych. W rozmowie z Głosem Wielkopolski potwierdził, że odezwali się do niego m.in. członkowie gminy żydowskiej.

Przystanek Woodstock to festiwal organizowany od 1995 r. przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ma być swego rodzaju podziękowaniem dla wolontariuszy angażujących się z zimową zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. W tym roku festiwal uznano za imprezę podwyższonego ryzyka, co wiązało się z koniecznością zatrudnienia większej liczby ochroniarzy. Ta sytuacja sprawiła, że Owsiak wystosował swój apel do związków wyznaniowych o pomoc w organizacji kolejnego Przystanku.

“Dostaliśmy bardzo wiele poważnych odpowiedzi. Chociażby od mnichów buddyjskich, od Kościoła narodowego, od gminy żydowskiej, od Kościoła katolickiego. Piszą do nas nie władze tych związków wyznaniowych, ale ich członkowie. Osoby, które będąc aktywnymi członkami swoich wspólnot, doskonale wiedzą, czym jest Przystanek Woodstock, co my robimy i chcą pomóc” – powiedział Jerzy Owsiak w rozmowie z Głosem Wielkopolski.