Izraelski “Maniak miłości” przyjedzie do Łodzi

Podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi będzie można spotkać się z Korenem Shadmi, autorem komiksu “Maniak miłości. Wyznania seryjnego randkowicza” (wyd. Timof Comics).

Urodzonego w Izraelu autora będzie można spotkać w Łodzi w sobotę 16 września w Sali C na Stadionie Miejskim. O godz. 14 Shadmi przedstawi „Maniaka miłości. Wyznania seryjnego randkowicza”, rzecz o randkowaniu na tinderze i innych miłosnych przypadkach – prowadzenie Paweł Timofiejuk.

O czym jest komiks? Rozpaczający po zerwaniu, młody animator “K”, zostaje zachęcony przez przyjaciela do zainstalowania aplikacji Lovebug i wyruszenia na miłosny podbój. Jego podróż w poszukiwaniu prawdziwej miłości, przeradza się szybko w ciągłe poszukiwanie nowości i pasmo podbojów seksualnych. Wystarczy nacisnąć przycisk, by znaleźć się w cyfrowej krainie miłości, gdzie aplikacja Lovebug oferuje nieskończony strumień dopasowań, posortowanych według algorytmów, które co chwilę podsuwają nam nowe pary. To opowieść o współczesnej miłości w świecie singli, którzy wciąż gonią za nieosiągalnym ideałem.

Koren Shadmi urodził się w Izraelu. Po zakończeniu służby w IDF przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął studia w tamtejszej School of Visual Arts; dziś uczy tam ilustracji. Jego rysunki publikują “The New York Times”, “Hollywood Reporter”, “Playboy” i wiele innych.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier istnieje od 1991 roku i jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. 27. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2016 roku w łódzkiej Atlas Arenie, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

O festiwalu