Konferencja “History, education, digital projects – Norwegian and Polish perspectives”

Muzeum Polin, fot. M. Starowieyska

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i The Falstad Centre zapraszają na konferencję “History, education, digital projects – Norwegian and Polish perspectives”, która odbędzie się 27 września (w środę), o 10:30; wstęp wolny. Zgłoszenia do 18 września.

Jak w powojennej Norwegii kształtowała się pamięć o Holokauście? Jakie wyzwania stoją dziś przed edukatorami realizującymi projekty przeciwdziałające rosnącej ksenofobii? Jak w kontekście tworzenia muzealnych narracji kształtują się wzajemne relacje między projektami on-line i mediami społecznościowymi a tzw. realem? Te pytania zostaną poruszone podczas wykładu Jona Reitana z Nord University oraz podczas dwóch dyskusji panelowych z udziałem polskich i norweskich specjalistów.

Konferencja będzie wyjątkową okazją do poznania osób pracujących na co dzień w norweskich organizacjach działających na polu pamięci o Holokauście i praw człowieka: The Falstad Centre, The Center for Studies of the Holocaust and Religious Minorities (HL-Senteret), Jewish Museum in Oslo, European Wergeland Centre oraz 22. July Centre.

Konferencja jest otwarta dla wszystkich, natomiast szczególnie mogą skorzystać z niej edukatorzy, nauczyciele, oraz przedstawiciele samorządowi i organizacje pozarządowe z całej Polski. Wydarzenie ma szansę stać się platformą do rozmowy, sieciowania i planowania wspólnych inicjatyw w przyszłości. Całe spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Rejestracja na konferencję trwa do 18 września i można jej dokonać za pomocą formularza dostępnego tutaj.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy być może będą mogli zapewnić bilety kolejowe/autobusowe oraz/lub zakwaterowanie w hotelu polskim uczestnikom spoza Warszawy. W przypadku takiej potrzeby, prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym. Po zakończeniu rekrutacji przedstawiciel Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN poinformuje zainteresowane osoby o możliwościach pokrycia kosztów transportu i hotelu.

Program konferencji oraz informacje o ekspertach i ekspertkach dostępne tutaj.