Cejrowski: Wolę się z Żydami żreć o forsę, niż wylecieć w powietrze na palestyńskiej bombie

Wojciech Cejrowski przychylnie odniósł się do decyzji amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w sprawie uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. Dziennikarz został za to skrytykowany przez część swoich fanów. “Wolę się z Żydami żreć o forsę, niż wylecieć w powietrze na palestyńskiej bombie” – odpowiedział.

Cejrowski komentował grudniowe głosowanie Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdzie przyjęto rezolucję odrzucającą amerykańskie uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela. Polska wstrzymała się od głosu. “Jak się wstrzymujemy od głosu w takiej kontrowersyjnej sprawie, to nie lubią nas ci, co zagłosowali przeciw i ci, co zagłosowali za. Najgorszy możliwy wybór to jest brak wyboru” – podsumował Cejrowski. Przypomniał, że już rok temu nawoływał do przeniesienia polskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Zdaniem dziennikarza bardziej zdecydowane ruchy polskiego MSZ doprowadziłyby do innej sytuacji w związku z ewentualnymi roszczeniami majątkowymi. Z tego też powodu Cejrowskiego skrytykowali jego internetowi fani. “Hamas – zamachy na życie; Żydzi – tylko na portfel” – wyjaśnił dziennikarz swój punkt widzenia.