Papież wzywa do pokoju w Jerozolimie

Papież Franciszek w swoim tradycyjnym przemówieniu bożonarodzeniowym wezwał do pokoju w Jerozolimie, podkreślając, że w konflikcie najbardziej cierpią dzieci. Wezwał też 1,3 miliarda katolików na całym świecie do nieignorowania migrantów.

Zwracając się do dziesiątek tysięcy wiernych zgromadzonych w Watykanie, by usłyszeć orędzie Urbi et Orbi, Miastu i Światu, Franciszek wezwał do “pokoju dla Jerozolimy i całej Ziemi Świętej”.

“Widzimy Jezusa w dzieciach na Bliskim Wschodzie, które nadal cierpią z powodu narastających napięć pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami” – powiedział papież. “Módlmy się, aby wola wznowienia dialogu przeważyła między stronami i aby ostatecznie udało się wypracować rozwiązanie, które umożliwi pokojowe współistnienie dwóch państw w ramach wzajemnie uzgodnionych i uznanych międzynarodowo granic”.

“Niech Pan podtrzymuje również wysiłki wszystkich ze społeczności międzynarodowej zainspirowanych dobrą wolą, aby pomóc tej ziemi znaleźć, pomimo poważnych przeszkód, harmonię, sprawiedliwość i bezpieczeństwo, na które od dawna czeka” – zaznaczył papież.