Facebook blokuje ONR

Marsz ONR w Warszawie w kwietniu 2017

“Obecność organizacji konsekwentnie naruszających nasze zasady może zostać zabroniona na naszej platformie. Tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) w Polsce. Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne” – podaje Facebook w oświadczeniu dotyczącym standardów społeczności.

Pracownicy Facebooka zapoznali się z wieloma zgłoszonymi materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich “cechy chronione”.

“Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni” – zapewniają przedstawiciele portalu.

Według FB niedozwolone jest odwoływanie się do zakazanych organizacji, takich jak ONR i NOP, oraz stosowanie ich symboliki w celu ich propagowania. “Zgłoszone do nas materiały zawierające takie symbole i odwołania, wykorzystywane do rozprzestrzeniania mowy nienawiści, zostaną usunięte”.

Przedstawiciele portalu wyjaśniają, że osobom, które nagminnie publikują posty naruszające zasady, mogą tymczasowo zablokować możliwość zamieszczania materiałów.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!