Cyrkowo-literowy piknik rodzinny Muzeum POLIN

Zarząd i Rada Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy razem z Muzeum Polin organizuje cyrkowo-literowy piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka na Skwerze Willy’ego Brandta (park na tyłach muzeum). Wśród gąszczu liter i znaków uczestnicy zabawią się w poszukiwanie słynnej Ali z Elementarza.

Będzie to okazja, by sprawdzić, jak brzmi pierwsze zdanie, którego uczą się dzieci w najdalszych zakątkach świata i jak wyglądają litery w różnych językach; “połamać” sobie język z beatboxerem a na jodzie po hebrajsku zbadać granice możliwości swoich ciał.

Główną atrakcją tegorocznego pikniku będą zabawy cyrkowe – akrobatyka powietrzna, liczne pokazy i warsztaty zręcznościowe przygotowane m.in. przez Warszawski Cyrk Magii i Ściemy.

Na małych majsterkowiczów czekać będą warsztaty twórcze, na których powstaną designerskie projekty inspirowane liternictwem polskim i hebrajskim – barwne kalejdoskopy i liczne pamiątki. Nie zabraknie także smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek. Dzień zakończy plenerowy koncert zespołu Budyń Julka Tuwima.

Więcej informacji na stronie.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!