Golem powraca do Warszawy

Golem (fot. Magda Hueckel, mat. pras. Teatru Żydowskiego)

Teatr Żydowski po półrocznej przerwie powraca ze spektaklem „Golem” w reż. Mai Kleczewskiej. Spektakl zostanie zagrany czterokrotnie na scenie ATM 12 i 13 października o 18.00 i 20.00.

„Golem”, po „Dybuku” i „Malowanym Ptaku”, jest ostatnią częścią tryptyku, realizowanego przez Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim. Tym razem legenda Golema opowiadana jest głosami Dzieci Holokaustu.

Do przestrzeni „Golema” można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Spektakl jest otwarty dla publiczności przez kilka godzin i tak jak w galerii sztuki, widzowie sami decydują, ile trwa spektakl i które fragmenty historii chcą zobaczyć. Przedstawienie nie ma wyznaczonego początku ani końca, podział na scenę i widownię nie istnieje. Każdy widz może swobodnie podążać za akcją i wybierać, które fragmenty historii obejrzy, może też wracać, aby odkryć nowe dla siebie wątki. Widz decyduje sam, jaki będzie jego „Golem”. Spektakl pozbawiony jest tradycyjnej akcji czy następstwa scen. Kolejne sceny rozgrywają się w różnych miejscach.

To poruszająca opowieść dzieci Holokaustu o pamięci posługująca się figurą Golema, dotykająca niezagojonych ran.

W obsadzie m.in. Gołda Tencer, Malgorzata Gorol i Jerzy Walczak

Bilety w kasach Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35 i Al. Niepodległości 141a oraz na www.teatr-zydowski.art.pl

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!