Setki osób wzięły udział w pogrzebie ofiary zamachu terrorystycznego

Kim Levengrond Yehezkel i Ziv Hajbi; fot. Facebook

W niedzielę wieczorem setki osób pożegnały 28-letnią Kim Levengrond Yehezkel, jedną z dwóch ofiar ataku terrorystycznego na Zachodnim Brzegu, do którego doszło rano. Pogrzeb odbył się w miejscowości Rosh Ha’ayin. Pogrzeb drugiej z ofiar – 35-letniego Ziva Hajbiego – odbędzie się w poniedziałek.

“Obiecuję, że nigdy cię nie zapomnę” – powiedział w trakcie pogrzebu mąż Kim Levengrond Yehezkel, Guy. “Będę wychowywał naszego syna Kaya dokładnie tak, jak ty byś tego chciała. Zawsze pozostaniesz moją najlepszą przyjaciółką”.

Obie ofiary zostały zastrzelone przez Palestyńczyka, który pracował z nimi w Alon Group, produkującej systemy gospodarki odpadami na Zachodnim Brzegu. Kim była sekretarką dyrektora, a Ziv pracował w dziale księgowym.

Levengrond Yehezkel osierociła 18-miesięcznego syna.

Rodziny obu ofiar poinformowały, że przekażą ich narządy do przeszczepów.

Podejrzanym o zamach jest 23-letni Ashraf Walid Suleiman Na’alowa, który również pracował w Alon Group, gdzie był elektrykiem. Do biura dotarł w niedzielę przed 8 rano. Związał, a następnie zastrzelił swoje ofiary. Media podają, że ranił również trzecią osobę. Mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez izraelskie służby.