Sąd zdecydował o zarządzie Beit Kraków

https://www.beitkrakow.org/

Na początku października zakończył się, trwający dwa lata, spór sądowy dotyczący prawnej reprezentacji Beit Kraków.

Nazwiska obecnych członków zarządu Beit Kraków, wybranych dwa lata temu, zostały decyzją sądu ujawnione (wpisane) w Krajowym Rejestrze Sądowym. Są to: Magda Rubenfeld Koralewska – prezes, Aneta Kuberska – wiceprezes i Marta Kalamar – skarbnik.

Jak informuje Beit Kraków, „zgodnie z polskim prawem to orzeczenie sądu jest natychmiast skuteczne i wykonalne (Art. 6945 pkt. 2 KPC) i nie pozostawia pola do interpretacji co do aktualnej reprezentacji prawnej Beit Kraków”.

Czterech członków poprzedniego zarządu zostało odwołanych przez Walne Zgromadzenie Członków 9 października 2016 r. Odwołani członkowie zarządu nie uznali jednak decyzji Walnego Zebrania Członków i działali dalej.

„Pomimo skomplikowanej sytuacji formalnej, która trwała dwa lata, społeczność Beit Kraków, przy wsparciu jej członków i przyjaciół, a także dzięki wyjątkowemu poświęceniu naszego rabina – Rabin Tanyi Segal, kontynuowała swoje codzienną działalność i współpracę z lokalnymi partnerami i instytucjami. Oprócz utrzymania codziennej rutyny, obchodów świąt i Szabatów oraz regularnego studiowania Tory, udało nam się dokonać kilku ważnych osiągnięć w rozwoju naszej społeczności” – informuje organizacja. „Jednak, sama sytuacja formalnego klinczu spowodowała wiele poważnych problemów formalnych i finansowych dla naszej społeczności, z których dopiero zaczynamy się podnosić. W tym procesie chcielibyśmy prosić o Państwa wsparcie – organizacyjne, duchowe i praktyczne”.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!