Spotkanie z twórcą graficznej adaptacji “Dziennika Anne Frank”

Zapraszamy na spotkanie z Arim Folmanem, twórcą graficznej adaptacji “Dziennika Anne Frank”, które odbędzie się w Muzeum POLIN w Warszawie 18 września o godzinie 18. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś, dziennikarz radiowy i publicysta, autor podcastu Radio Książki oraz cyklu wideo o książkach “Nogaś na stronie”. Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Ari Folman to izraelski reżyser filmowy i scenarzysta polskiego pochodzenia, autor m.in. nominowanego do Oscara i nagrodzonego Złotym Globem filmu animowanego “Walc z Baszirem” oraz animacji “Kongres”, opartej na “Kongresie Futurologicznym” Stanisława Lema, którą nagrodzono m.in. Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepszy Film Animowany. W duecie ze światowej sławy ilustratorem i grafikiem Davidem Polonskym, z którym współpracował także przy “Walcu z Baszirem”, stworzyli niezwykły graficzny “Dziennik Anne Frank” – adaptację światowej sławy bestsellera, cudem ocalałego pamiętnika żydowskiej dziewczynki, która ukrywała się wraz z rodziną w tajnej oficynie w Amsterdamie.

Czytelnik dostaje do ręki ponadczasową opowieść o życiu młodej dziewczyny, stojącej w obliczu największego zagrożenia, przed jakim może stanąć człowiek, która stara się żyć tak jak dotychczas, snując marzenia o przyszłości, kochając, nienawidząc, ironizując i żartując tak z siebie, jak i swoich najbliższych. Folman i Polonsky po raz kolejny udowadniają, że w duecie tworzą dzieła o nieprawdopodobnej sile wyrazu i nośności. Obaj autorzy pracują obecnie nad animowaną wersją graficznego “Dziennika Anne Frank”.