Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

"Mam na imię Sara", kadr z filmu

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – Kamera Dawida odbędzie się 24 listopada o godz. 19 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „Mam na imię Sara” w reż. Stevena Oritta. W ceremonii wezmą udział odtwórcy głównych ról – Eryk Lubos, Michalina Olszańska, Zuzanna Surowy, Paweł Królikowski i Konrad Cichoń, a także reżyser i pozostali twórcy filmu.

“Mam na imię Sara” to oparta na faktach historia 13-letniej polskiej Żydówki, której całą rodzinę naziści wymordowali w 1942 r. Po dramatycznej ucieczce na wieś, Sara przejmuje tożsamość szkolnej przyjaciółki i znajduje schronienie u ukraińskiego chłopa i jego żony. Wkrótce pozna mroczne sekrety małżeństwa, sama rozpaczliwie chroniąc własną tajemnicę…

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbywa się w dniach 18-24 listopada w 3 miastach i 9 lokalizacjach: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe odbywają się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent M. St. Warszawy Rafał Trzaskowski i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl.

Wejściówki na galę otwarcia i zamknięcia wydajemy w Muzeum POLIN na 2 godziny przed pokazami. Więcej informacji o kinach festiwalowych i darmowych wejściówkach: https://wjff.pl/pl/kina-wejsciowki-program/.

Strona internetowa: www.wjff.pl

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!