W Izraelu 213 osób zarażonych koronawirusem

Izraelskie ministerstwo zdrowia podało, że spośród 213 zarażonych – wśród których jest 18 pracowników szpitali – dwie osoby są w poważnym stanie.

Z powodu koronawirusa Niemcy w poniedziałek rano zamkną granice z Francją, Austrią i Szwajcarią. Polska swoją granicę zamknęła w niedzielę. Izraelska granica jest zamknięta od kilku dni. Izraelczycy, którzy wracają z zagranicy, muszą przejść 14-dniową kwarantannę domową. Obywatele innych krajów, jeśli nie mogą przejść takiej kwarantanny, są zawracani na granicy.

W poniedziałek zostaną zaprzysiężeni nowi członkowie Knesetu. Aby nie przebywali wszyscy razem w dużym skupisku, odbędzie się 40 zaprzysiężeń po trzech parlamentarzystów. Przy wszystkich obecny będzie prezydent Reuwen Riwlin, marszałek Knesetu Juli Edelstein i sekretarz Knesetu. Jako pierwsza trójka przysięgę złożą właśnie Edelstein, obecny premier Benjamin Netanjahu oraz lider Niebiesko-Białych Benny Gantz.

Biuro premiera Netanjahu poinformowało, że rząd konsultuje z ekspertami dalsze kroki dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednym z pomysłów Netanjahu było skorzystanie z technologii antyterrorystycznej do śledzenia przemieszczania się zarażonych Izraelczyków, co wywołało protesty dotyczące naruszenia prywatności.