Zaproszenie na World Hackathon Day

Izrael dołącza do World Hackathon Day, odbywającego się 29 – 31 maja i zaprasza partnerów i przyjaciół w Polsce do udziału w globalnej sieci na rzecz walki z wyzwaniami spowodowanymi przez pandemię koronawirusa. Laureaci trzech pierwszych miejsc w Hackathonie otrzymają pakiet usług Microsoft o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Ambasady Izraela promującego udział w World Hackathon Day:

 

Uczestnicy z Polski, biorący udział w wydarzeniu, będą mogli w jego ramach spotkać się z czołowymi funduszami kapitałowymi, gigantami technologicznymi, wiodącymi startupami i przedstawić im swoje przełomowe pomysły. Celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń, budowanie relacji i wspólne kreowanie przyszłości naszych społeczeństw.

Hackathon oficjalnie rozpoczyna się 29 maja, rejestracja jest nadal otwarta dla uczestników.

W związku z pandemią wszystkie wydarzenia w ramach Hackathonu będą odbywać się online.

W ciągu 24 godzin uczestnicy z całego świata zmierzą się z wyzwaniem znalezienia innowacyjnych technologicznych rozwiązań problemów w ośmiu dziedzinach w świecie po zakończeniu pandemii:

• edukacji
• pracy
• zdrowia i aktywności fizycznej
• finansów
• turystyki
• kultury i rozrywki
• klimatu i ochrony środowiska
• solidarności społecznej

Ta izraelska inicjatywa, w której biorą udział Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela, izraelskie placówki dyplomatyczne oraz partnerzy na całym świecie m.in. samorządy lokalne, instytucje zajmujące się innowacją i firmy z branży nowych technologii, ma doprowadzić do znalezienia innowacyjnych rozwiązań i wprowadzenia ich do praktycznego użytku przy wsparciu biznesu.

Społeczność uczestników – programiści, projektanci i przedsiębiorcy zaczęli już nawiązywać kontakty i pracę nad projektami. Do dyspozycji uczestników są również mentorzy – eksperci w dziedzinie innowacji i zaawansowanych technologii.

Ten szczególny projekt ma na celu zgromadzenie wybitnych technologicznych umysłów, pracujących razem nad rozwiązaniem ogromnych wyzwań stojących przed społeczeństwami wychodzącymi z pandemii COVID-19.

Więcej informacji oraz program wydarzenia: https://worldhackathonday.com/