Teatr Żydowski szyje maseczki i pomaga potrzebującym

Teatr Żydowski szyje maseczki i wspiera potrzebujących. Pierwsze sto maseczek Teatr Żydowski przekazał dla Domu Pomocy Społecznej „Na Bachusa” w Warszawie. Teraz szyje kolejne dla domu dziecka.

Teatr postanowił włączyć się w działania na rzecz osób, które potrzebują wsparcia. Mimo że teatr nie posiada własnej pracowni krawieckiej, w ciągu kilku dni zespół aktorski i techniczny uszył pierwsze sto maseczek i szyje kolejne.

– Jestem szczęśliwa, że Teatr Żydowski tworzą ludzie wielkiego serca, którzy z pełnym zaangażowaniem włączyli się w działania dla potrzebujących. Dodam tylko, że nie było to proste – nikt wcześniej nie umiał tego robić, trzeba było naprawić maszyny do szycia – a jednak wszystko się udało i idzie nam coraz lepiej – mówi Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego.

Teatr w tym trudnym czasie wesprze również schronisko w Celestynowie. Zespół, pod przewodnictwem garderobianej Oli Lipki zbiera dary (karmę dla psów i kotów, koce, zabawki) dla potrzebujących zwierząt. Schronisko znalazło się w bardzo trudnym położeniu – z powodu kwarantanny drastycznie zmniejszyły się wpływy ze zbiórek i darowizn.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!