Pierwszy tysiąc maseczek od Teatru Żydowskiego

Poza działalnością artystyczną online Teatr Żydowski zajął się również pomaganiem. Do wczoraj pracownicy teatru uszyli własnoręcznie tysiąc maseczek. Beneficjentami tej pomocy są m.in. domy dziecka, domy pomocy społecznej, pracownicy i wolontariusze schronisk dla zwierząt. Lista obdarowanych jest długa, a Teatr Żydowski nie poprzestaje i szyje kolejne maseczki.

Poza cotygodniowym repertuarem, obfitującym w spektakle, koncerty, czytania i spotkania on-line, Teatr Żydowski zajmuje się również pomaganiem. Mimo że nie posiada własnej pracowni krawieckiej, zespół aktorski i techniczny uszył oraz przekazał potrzebującym już ponad tysiąc maszeczek i pracuje nad kolejnymi.

– Chociaż nikt z nas nie potrafił tego wcześniej robić, uszyliśmy już pierwszy tysiąc maseczek! Wszystko dzięki temu, że Teatr Żydowski tworzą ludzie wielkiego serca, którzy z zapałem włączyli się w działania dla potrzebujących – mówi Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego – Jestem szczęśliwa, że razem możemy pomagać innym.

Wśród obdarowanych są m.in.: Domy Pomocy Społecznej „Chemik” i na Bachusa, kilka warszawskich domów dziecka, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi, Schronisko w Celestynowie, Fundacja Koty i Psy Grajewo i wiele innych.

Teatr Żydowski w tym trudnym czasie wsparł również schronisko w Celestynowie. Zespół, pod przewodnictwem garderobianej Oli Lipki, zebrał dary dla potrzebujących zwierząt. Schronisko znalazło się w bardzo trudnym położeniu – z powodu kwarantanny drastycznie zmniejszyły się wpływy ze zbiórek i darowizn.