Łąka Leśmiana – cykl wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych online

fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Polin

Na czwartą już edycję “Łąki Leśmiana” Muzeum Polin przygotowało równie atrakcyjny program, jak w poprzednich latach. W czasie pandemii, gdy zwiększa się potrzeba spotkań z drugim człowiekiem i kontaktu z przyrodą, Polin proponuje relaks z literaturą, poezją oraz spotkanie z ogrodnictwem i ekologią w wirtualnym wydaniu.

Wirtualna Łąka Leśmiana będzie działa od 7 czerwca do 31 sierpnia 2020.

“Rozsiądźcie się wygodnie na waszych kwietnych balkonach, na leżakach w przydomowych ogródkach, na kocu w parku i spotkajmy się razem wirtualnie. Zatroszczcie się tylko o dostęp do Internetu, a o program kulturalny zatroszczymy się my!” – zachęca Muzeum.

Wydarzeniem inaugurującym łąkowe lato będzie „Barłóg Literacki” (7 czerwca). Dziennikarka i pisarka Karolina Sulej oraz pisarka Sylwia Chutnik ugoszczą widzów na zielonym tarasie wśród książek. Opowiedzą, jakie są ich książkowe propozycje na letnie miesiące.

“Łąka Leśmiana” czeka na gości przez całe lato. W czerwcu spotykania odbywać się będą w Internecie, ale może już w lipcu i sierpniu będzie okazja, by zobaczyć się na prawdziwej trawie, przy Muzeum POLIN. Program wydarzeń na kolejne miesiące zostanie ogłoszony w drugiej połowie czerwca.

Aktualny program na czerwiec z listą bezpłatnych wydarzeniach online: https://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana-2020

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!