Weekend z 18. Warszawskim Festiwalem Filmów o Tematyce Żydowskiej

Przed nami ostatnie dwa dni 18. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej „Kamera Dawida” ONLINE. Będzie to szansa na obejrzenie rozmowy Kai Klimek z twórcami serialu Canal Plus „Król”(sobota, g. 17; WJFF.pl).

Widzowie obejrzą też filmy „Niezłomni” z Jesse’im Eisenbergiem oraz „Koniec miłości”- film o relacji dwojga ludzi zapośredniczonej przez Internet (WJFF.pl). Na stronie Ninateke.pl organizatorzy zapraszają m.in. na polską premierę filmu „Hen i Wojna” oraz na „Dzieci z Windermere”. Ponadto czekają nas warsztaty dla dzieci „Trampolina do kina” oraz warsztaty Loesje (22.11, g.12).

Na tokfm.pl odbędą się pokazy filmów „Prawdziwa Fauda”(unikalny dokument o hicie Netflixa) i „Złota” Tomasza Knittla (Nagroda specjalna 17. WJFF). Innym dokumentem o hitowym serialu jest produkcja „Jak powstawał Król” (Canal Plus).

Program Festiwalu zakończy się pokazem filmu laureata Honorowej Kamery Dawida Aviego Neshera „Cena prawdy” (WJFF.pl). Przez 7 dni na 3 platformach widzowie obejrzą w sumie ponad 40 filmów w tym 30 polskich premier.

Muzeum Polin jest głównym partnerem wydarzenia.

Pełny program: https://wjff.pl/pl/program/

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!