Kalendarz trzech religii w Poznaniu za darmo

Po raz kolejny w Poznaniu wyszedł kalendarz, w którym znaleźć można święta i ważne daty dla przedstawicieli trzech religii – judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

“Poznański kalendarz trzech religii jest szczególny. Na pierwszych stronach zawiera w sobie opracowanie dotyczące różnicy rachuby czasu w tych religiach, a zarazem kulturze chrześcijańskiej, arabskiej i żydowskiej, co było postulatem z zeszłego roku” – informują wydawcy kalendarza. “Zawiera zarówno znane nam kalendarium juliańskie, ale też muzułmańskie i żydowskie, oparte na innych rachubach czasowych, bo datowanych od powstania świata (Żydzi), czy pielgrzymki proroka Muhammeda z Mekki do Medyny (muzułmanie)”.

W kalendarzu zamieszczono najważniejsze święta trzech religii, podano dni modlitw. W części dotyczącej chrześcijan pojawiają się święta nie tylko katolików, ale prawosławnych, protestantów, czy starokatolików.

Kalendarz można otrzymać za darmo, odbierając go osobiście w Poznaniu lub po opłaceniu kosztów przesyłki. Szczegóły na stronie https://sklep.misyjne.pl/produkt/kalendarz-iii-religii/

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!