Nowy semestr Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią i kulturą żydowską na zajęcia Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego. 24 lutego rusza semestr letni 2020/21 online, którego tematem przewodnim będą żydowskie (auto)biografie.

Za pośrednictwem platformy ZOOM słuchacze i słuchaczki spędzą cały semestr na cotygodniowych wykładach poświęconych historii i kulturze Żydów aszkenazyjskich. W ramach wykładów i seminariów badacze i badaczki literatury, kultury i historii Żydów oddadzą głos jednostkom, by przez pryzmat historii osobistych pokazać historię zbiorowości, zilustrować ją poprzez osobisty punkt widzenia, a także mniej lub bardziej znanym opowieściom nadać imię i zobaczyć ich twarz.

Centrum Kultury Jidysz

Centrum Kultury Jidysz (2016)

Wśród wykładowców znajdą się badacze i badaczki z ośrodków akademickich całej Polski, m.in.: Joanna Lisek, Joanna Ostrowska, Kamil Kijek, Karolina Szymaniak, Joanna Nalewajko-Kulikov i inni. O społeczności polskich i europejskich Żydów opowiedzą, przedstawiając je na przykładzie pism biograficznych i autobiograficznych pisarzy, poetek, działaczy społecznych, polityczek oraz dziennikarzy zarówno w perspektywie historycznej, jak i w odniesieniu do czasów współczesnych.

Inauguracja semestru odbędzie się 24 lutego 2021 o godz. 17.30. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w formule on-line na platformie ZOOM w każdą środę w godz. 17.30-20.30

Studenci UW biorący regularnie udział w zajęciach, po ukończeniu semestru i zdaniu egzaminu, uzyskują 5 punktów ECTS w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.

Informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.jidyszland.pl. Kontakt: ckj@jidysz.org.pl, tel.: 22 409 91 00

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!