“Wymordują nas, a później przejmą” – radna Olecka o Żydach

Olecko, fot. J.Kunicki CC BY-SA 3.0

Janina Anuszkiewicz, przewodnicząca komisji zdrowia w Radzie Miasta w Olecku, podczas obrad podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat szczepień. Winę za epidemię przypisała Żydom. “W Warszawie są wybudowane osiedla i stoją puste, niezasiedlone. Czekają na Żydów. Wymordują nas, a później przejmą” – wyznała radna.

Anuszkiewicz brała udział w zebraniu komisji skarg, wniosków i petycji. Do tej komisji wpłynął list dotyczący zakazania obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Radna zaznaczyła, że wypowiada się poza protokołem. Jej wypowiedź opublikowała “Gazeta Olsztyńska”.

Polityczka z Olecka wyznała, że z powodu szczepień populacja ma zmniejszyć się o 90%. Powoływała się na internetowe wpisy “profesorów różnych dziedzin medycyny”.

Grafika wyborcza Janiny Anuszkiewicz z 2018 r.

“Bill Gates jest głównym wodzem koncernów farmaceutycznych, czyli jest głównym mafioso, który rozporządza tymi całymi szczepionkami. To jest ustalone i co jest dziwne, że w telewizji pokazali jak szczepią Żydów. Oni po prostu dostali szczepionki i tam nie ma żadnych powikłań, nic nie słyszymy, bo dostali placebo albo jakieś tam witaminki” – uważa Anuszkiewicz.

“W Warszawie są wybudowane osiedla i stoją puste, niezasiedlone. Czekają na Żydów. Wymordują nas, a później przejmą. Żydzi do tej pory nie uznali Jezusa, oni są narodem wybranym i czekają na przyjście Mesjasza. Wiadomo, jakie mają pochodzenie Bill Gates i ci inni. Wszystko robią, żeby to oni zapanowali nad światem, tak jak Hitler robił, żeby rasa aryjska zapanowała nad światem” – dodała radna z Olecka.

Inny radny, Józef Krajewski, przekonywał, by w sprawie zdrowia i szczepień zaufać rządowi, a nie internetowym wpisom.

Co ważne, słowa radnej potępili redaktorzy “Gazety Olsztyńskiej”, odnosząc się do nich pod artykułem na ten temat. “Jako dziennikarz powinienem się cieszyć, że mamy mocny temat na pierwszą stronę. Ale się nie cieszę, bo przecież nie ma z czego” – napisał Igor Hrywna, redaktor naczelny “Gazety Olsztyńskiej”.

“Nie mogłem uwierzyć, że można pleść publicznie takie niedorzeczności podszyte chorobliwym antysemityzmem w polskim wydaniu i być tolerowanym przez swoich […] kolegów radnych” – skomentował Mirosław Wieczorek, szef informacji w oddziałach “Gazety Olsztyńskiej”.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!