Festiwal Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim

Od 27 sierpnia do 2 września potrwa Festiwal Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenie ma przywrócić pamięć o największej mniejszości zamieszkującej Grodzisk od XVI wieku do rozpoczęcia II wojny światowej.

Hasłem przewodnim tej edycji jest Golem, a podczas festiwalowych dni odbędą się koncerty, spacery, pokazy filmowe, warsztaty dla dorosłych i dzieci oraz wystawy.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie: www.festiwalkulturyzydowskiej.pl/program oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/festiwalkulturyzydowskiej

Organizatorami Festiwalu Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim są Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja oraz wydawnictwo Taurus Edukacja i Kultura. Festiwal współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki, Starostwa Powiatu Grodziskiego i Ambasady Belgii w Polsce i na Litwie oraz darczyńców.

Festiwal objęty został Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego oraz Honorowym Patronatem Ambasady Izraela w Polsce.

MS

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!